Hudba

Music Monday: Our Solemn Hour

2. března 2015 v 18:15 | Verri
Už jsem se zmínila, že u mě nejspíš začalo ustupovat popové období a víc se mi teď začíná líbit trochu tvrdší hudba? Mám pocit, že už jsem to psala, ale to je fuk, napíšu to ještě jednou :D Táta byl docela mile překvapen, když jsem mu to řekla. Ptala jsem se ho na nějaké skupiny, zpěváky atd. a on mi doporučil Within Temptation. Poprvé za celých patnáct let svého života musím uznat, že má táta vkus na hudbu :D Jejich písničky jsem si oblíbila hrozně rychle a teď neposlouchám téměř nic jiného. Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších :)

P.S. Místo toho, abych dělala něco smysluplnýho, vymýšlím si Harry Potter OCs a potom si chci vytvořit pár nových Percy Jackson OCs :D

Music Monday: too lazy to go to youtube and find a song

9. února 2015 v 17:35 | Verri
Asi tak...přišly prázdniny a na mě přišla lenost. Né...já si můžu dovolit bejt líná, když jsme celý odpoledne sáňkovali a potom dělali obrovskou kouli (původně na sněhuláka) s tím, že jsme ji nejdřív valili dolů z kopce a potom nahoru. Jop.

Music Monday: Yellow Flicker Beat

2. února 2015 v 18:34 | Verri
Tuhle písničku jsem vybrala hned z několika důvodů. Zaprvé se mi hrozně líbí. Zadruhé mám ráda Hunger Games. (Teda jako né tu myšlenku, že by děti měly být posílané do arény, kde se musí povraždit...chápete, jak to myslím, ne? :D) Zatřetí jsem HG včera začala číst a už po první kapitole jsem se do toho zamilovala :3 Film se mi taky líbil hned, ale do knížka? To byla láska na první pohled.

Pokud všechno půjde dobře, můžete se tenhle týden těšit na ty slibované články, ale tak trochu pochybuju...zítra odpoledne musím na chemickou olympiádu, ve čtvrtek jdu na okresní kolo češtinářské olympiády, do toho "pár" testů (protože učitelé nám nemůžou dát chvilku oddech -.-)...a tak podobně. Znáte to. Ale příští týden mám jarky, tak snad...

Music Monday: Outer Senshi Theme

26. ledna 2015 v 20:19 | Verri
Nemám slov. Prostě v celém vesmíru neexistuje nějaká lepší přeměňovací písnička, tím jsem si jistá. Je to sice už asi tak dvacet let starý kousek, ale to neznamená, že je to míň luxusní. Je to skvělý, chytlavý a...no jo, žeru to. :D
Kdybyste se mě zeptali, jestli mám radši Inner senshi (vnitřní) nebo Outer senshi (vnější), bez váhání řeknu, že Outer - tedy Uranus, Neptune, Pluto a Saturn. Proč? No, připadají mi mnohem temnější, drsnější a tajemnější. Když jsem vloni na celé anime koukala poprvé a pak začala číst mangu (snad to skloňuju dobře xD), docela mě naštvalo, že nebyly v SuperS sérii. Ale co už, dneska je tu Sailor Moon Crystal. Vážně doufám a přeju si, aby udělali i třetí, čtvrtou a pátou sérii.

KECY ABSOLUTNĚ OD TÉMATU V CELÉM ČLÁNKU!

Winx Club - Superheroes

10. ledna 2015 v 22:37 | Verri
Teď budu sentimentální. Hodně sentimentální. Jestli je to to správný slovo. U těhle cizích jeden Verri nikdy neví.
Tahle písnička pro mě hrozně znamená. Jako malá jsem chvíli Winx sledovala, potom mě přestaly bavit a potom v šesté třídě je začali dávat na Barrandově. Začala jsem se na ně koukat, brzo jsem si začala hledat na internetu další díly. V tu dobu jsem ještě nadávala, že nic není v češtině. (Dneska skáču radostí, když najdu film/seriál v originále. Český dabing? Pokud není jiná možnost, tak dobře, ale jinak nikdy.) Narazila jsem na čtvrtou sérii anglicky s titulky. Zamilovala jsem si...všechno. Děj, nepřátele, přeměny (viz název blogu :D) a hlavně písničky. A tak vlastně začalo celé moje bláznovství s magií. Předtím jsem na ní věřila, ale to nebylo ve srovnání s tím, co přišlo s tou čtvrtou sérií Winxek, nic.
Superheroes...ta písnička mi vždycky dodala víru, když jsem myslela, že horší už to být nemůže. Nejenom v životě, ale i u samotného seriálu. Nick Winx zkazil, už to nejsou ty moderní víly, které jsem jako malá hltala. Spíš pipiny, které se mohou měnit ve víly. Třetí film, i když už s Nickem dělaný nebyl, jsem moc nepřekousla, na druhou stranu to trochu připomínalo ty staré dobré Winx. Plus pár luxusních hlášek :D (Ale nesmířím se s tím, že Stella je Belieberka -.- :D) V sedmou sérii moc nadějí nevkládám. A posledních čtrnáct dní...no, chtěla jsem s tím seknout, vzdát to, všechno zahodit. (A způsobit někomu infarkt.)
A dnes...pracuju si na profilu jedné OC, dělám ho hezky do detailů, najednou se rozhodnu, že bych mohla vypsat i všechny její útoky a obranná kouzla. Otevřu Winx wiki, abych se inspirovala. (I když...jak se tak koukám, názvy těch útoků mi spíš připomínají názvy útoků ze Sailor Moon...kdyby se to přeložilo do češtiny, nedávalo by to moc smysl :D) Tady vystupuje na povrch moje puntíčkářství - začnu počítat, kolik tak zhruba těch kouzel ke každé přeměně Winx mají. No, a tak si píšu, vymýšlím, dochází mi pomalu playlisty, a tak otevřu složku s písničkama Winx. Složku, do které jsem už pěkně dlouho nevlezla, čemuž nerozumím, protože ty písničky jsou dobrý, i když seriál už moc ne. Narazím na Superheroes a je to jako kouzlo vymazávající paměť...
Proč jsem s tím vůbec chtěla seknout? Jo, všechno se to zase vrátilo a já mám zase chuť psát Winx FFky, i když to nemá na to, s jakou radostí píšu *něco*. Fakt už bych tomu mohla vymyslet jméno. A stejně bych tomu seriálu měla bejt aspoň vděčná, kdyby ta moje náhlá "láska" zase odešla. Díky nim jsem založila blog, zlepšila se ve psaní, začala digitálně kreslit, zlepšila se v kreslení na papír, vlastně jsem díky nim začala koukat i na Sailor Moon...zatraceně, to je toho tolik?! Jo, já jednou budu mít hezký vzpomínky na pohádky z dětství.


...ehm, proč tu zase píšu takovou slohovku? -.- xD

Music Monday: Fifteen

22. prosince 2014 v 19:59 | Verri
Tuhle písničku jsem vybrala záměrně...dneska je mi konečně patnáct :3

Music Monday: That's Christmas To Me

15. prosince 2014 v 18:40 | Verri
Na tuhle písničku jsem narazila jenom náhodou v jednom vánočním playlistu na Spotify, ale hned jsem si ji zamilovala. Mimochodem, kdo z vás má Spotify taky puštěné celý den? Mám ho na mobilu i na počítači a už si skoro ani nepouštím normální písničky, radši si najdu něco tam. No, problém je v tom, že když se dostanu mimo internet, mám potom smůlu, protože nemám plnou verzi :D
Zpátky k tématu. Napadá mě, co jsou pro mě vlastně Vánoce?
Kdyby se mě někdo před deseti lety zeptal, co se mi na Vánocích líbí nejvíc, odpověděla bych bez váhání: Dárky. Jenže čím jsem starší, tím víc si všímám dalších věcí a tím větší cenu pro mě získávají. Miluju Štědrý den, má takovou zvláštní krásnou atmosféru. Všechno je jakýmsi způsobem slavnostnější a lepší. Doma vládne pohoda. Můžu být sice šťastná, že jako rodina jsme po většinu roku pospolu, ale abych pravdu řekla, dost často se hádáme a hašteříme i nad prkotinama. Která rodina to tak ale nemá, že? Všechno tohle na Vánoce zmizí a svět se ponoří do harmonie. Stromeček svítí celý den, u stropu visí jmelí, svíčky na adventním věnci září, byt provoní typické vánoční vůně a pak tu jsou taky takové naše rodinné tradice, které můžou ostatním připadat ubohé a nudné, ale já je miluju a nevzdala bych se jich. Všechno to začíná už večer třiadvacátého. V televizi už nějakou dobu dávají ten večer vždycky mojí oblíbenou pohádku Anděl Páně. Při ní zdobíme stromeček. Potom jdeme spát a druhý den ráno se už začneme připravovat na Štědrý večer. Mým každoročním úkolem je vždycky vyleštit jablka. Hned brzy ráno po probuzení ale se ségrou ještě ležíme u stromečku a kreslíme si. Při tom jedna druhou ujišťujeme, že budeme sedět na svých "tradičních místečcích". To jsou místa, kde sedíme o každých Vánocích, když rozbalujeme dárky. Ale to vás asi taky napadlo. Večer se jdeme projít na Sezimák (do Sezimova Ústí, kdyby to chtěl někdo spisovně - a kdyby vás to zajímalo, není to nijak daleko, jenom kouknu přes parkoviště a vidím Sezimák) ke stromečku, kde si zapálíme prskavky. Potom se postavíme do fronty ke kostelu a čekáme, kdy se dostaneme dovnitř, abychom si rozsvítili lucerničky. Potom to procházkou po Sezimáku a zšeřelém sídlišti vezmeme domů. Zapneme televizi a za nějaké pohádky - ještě musím kouknout, jakou budou dávat letos, až se budeme vracet domů - se začneme připravovat na večeři a rozbalování dárků. A prostě...to jsou pro mě Vánoce.
A ani nevím proč, ale tahle písnička mi to připomíná :)

Music Monday: Route Venus

8. prosince 2014 v 17:25 | Verri
Jak jsem říkala, že bych ráda začala s něčím jako Fanart Friday, tak mě napadlo ještě Music Monday. Každé pondělí bych přidala nějakou písničku, kterou jsem si oblíbila a ráda ji poslouchám. A je jedno, jestli je to písnička stará, nová, absolutní kravina, u které jsem se hodně nasmála, nebo božskej cover. Prostě písnička.

A do "prvního dílu" téhle rubriky jsem si vybrala písničku Route Venus ze Sailor Moon. Je to už sice trochu starší kousek, ale to mi vůbec nevadí, písnička je úplně úžasně pozitivní a vždycky mi zlepší náladu - a to je takhle na pondělí nejlepší. Sice nemám ponětí, o čem se tam zpívá, ale to je jedno, strejda Google poradí.
Také se mi dost líbí, že tu písničku nezpívá nějaká náhodná zpěvačka, ale japonská dabérka Minako/Sailor Venus. Docela ráda bych něco podobného viděla i u Winx. Nejsem si jistá, možná takovým stylem bylo udělané "Tu Tu Tu". Nevím, jak se to jmenuje doopravdy (takhle to mám zafixované díky tomu jejich "tůtání" na konci xD), ale je to ta písnička, kterou zpívaly Stella a Musa ve druhé sérii. Vím, že v češtině ji zpívaly jejich dabérky, ale jestli i anglicky nebo italsky, to si teď vůbec nevybavuju.
Už zase odbíhám od tématu.
Takže jak bych to shrnula? Písnička, i když už, pokud dobře počítám, kolem dvaceti let stará, je krásná a veselá. Ale to je celý soundtrack ze Sailor Moon - a do toho teď počítám i novou Sailor Moon Crystal, která má absolutně epické instrumentálky.

Ariana Grande - Santa Tell Me

27. listopadu 2014 v 18:42 | Verri
Poslední dobou jsem si Arianu docela oblíbila. Její písničky se mi líbily už předtím, mají chytlavý rytmus, hrajou mi v hlavě při písemce z matiky (plus, nebo mínus?), ona má krásný a, jestli je to to správné slovo, roztomilý hlas. Závidím jí ty výšky, kterých umí dosáhnout. Jen tak mimochodem, věděli jste, že v páté sérii Winx dabovala Diaspro? Asi věděli, Nick se tím hodně chlubil, stejně jako s tím, že pár dalších postav jim taky dabujou slavní. Zajímalo by mě, proč ji nedabovala i v šesté sérii. Třeba už nechtěla? Nebo nechtěl Nick? Mám pocit, že tohle jsme se nikdy nedozvěděli. Ale to už je teď jedno.

Zpátky k písničce. Blíží se Vánoce, už od začátku listopadu na nás vykukují všude, kam se podíváš. (To mi připomnělo název jednoho amerického vánočního filmu, který sleduju každý rok, i když je to šílená kravina c:) Dokonce, a nevím, zda tomu tak bylo jenom u nás v Táboře nebo i jinde, ale stromek u Tesca byl snad ještě dříve než na začátku listopadu. Každopádně ten předěl jsem viděla okamžitě: Nastal první listopad a televize zaplnily vánoční reklamy. Vietnamci vytáhli světýlka do oken, které hrozně blikají a jsou akorát tak nepříjemné. Zlaté obyčejné, které jen svítí. (Už je mám na okně, ale mamka mi je zakázala zapnout už dneska, že prý můžu až zítra, protože se bude rozsvicet stromeček na náměstí a už to nebude tak blbý :D) A tak všechno. Proč mám dneska pořád tendenci odbíhat od tématu? To už od dnešní angličtiny. Hráli jsme "Jedno slovo" z Partičky a ten náš příběh měl být na téma Lucky Day. Moc lucky ten den nebyl, začali jsme tím, že ta naše postava šla do nemocnice a zamilovala se do psychologa, ke kterýmu se šla vyzpovídat, že nesnáší svýho kluka nebo co ^^'
ZATRACENĚ! Já jsem fakt děsnej člověk! Teď už se tedy opravdu budu vyjadřovat k písničce. Podobně jako ostatní Arianiny songy, i tenhle má super melodii, kterou si broukám celej den. Je sice pravda, že Santu nemusím, my přece máme Ježíška...vy nevěříte na Ježíška? Styďte se, teď vám nic nepřinese. xD Santa patří do Ameriky a všech dalších zemí na západ od nás (jasně, ne do všech, ne všude mají Santu...to tu teď nebudeme rozvádět, což?), ne k nám, ale to není důvod, proč by se mi ta písnička měla líbit míň. (Když už jsme u toho, jedinej Santa, kterýho mám ráda, je ten z reklamy na CocaColu. x)) A přestože já radši tradiční české lidové koledy, neodolám možnosti pustit si některé americké/britské vánoční písničky, které hrají tak často, že už z jistého úhlu pohledu zlidověly taky (mám na mysli třeba Last Christmas nebo All I Want For Christmas Is You :)). Jestli se k nim Santa Tell Me připojí nebo ne, to já říct nemůžu, ale já si ji stejnak budu pouštět každý rok.

No, nevím, co to tu sepisuju za slohovku. Stačilo jenom říct, že se mi ta písnička líbí, a jít dál, přehrát si ji po stopadesátédeváté.

Bloomix & opening 6. série česky...

20. října 2014 v 19:54 | Verri
Nemusím snad opakovat, jak milý vztah mám k českému dabingu od Nickelodeonu a k jeho písničkám, jediné, co se mi jakž takž líbilo, byl jejich Sirenix. No, Bloomix tak povedený nebyl, ale není nejhorší. Abych pravdu řekla, třeba ani jeden ruský Bloomix se mi vůbec nelíbí, připadá mi, že jsou oba zpívané strašně falešně. (Ale postavte k mikrofonu Verri a tradá, máte ještě něco horšího)
Opening radši ani komentovat nebudu, ten mi prostě přijde hroznej...
 
 

Reklama

Flag Counter
FLAGcounter od 15.11.2013