Olympiáda z češtiny...

5. února 2015 v 18:24 | Verri |  Moje kecy
Jak už napovídá název článku, dneska jsem byla na okresním kole češtinářské olympiády. Ani nevím, jak jsem se tam dostala, ale ze školního kola jsem postupovala z prvního místa - skoro plný počet bodů za mluvnickou část, všech deset bodů za slohovou. (Páni, to je ale div, když píšu téměř každý den!)
No, zkrátka a dobře, okresu jsem se mohla vyhnout jenom v jediném případě, a děkuji, sebevraždu spáchat vážně nechci. Před osmou jsem přešlapovala před jednou táborskou školou a čekala na svojí...ehm...spolusoutěžící? xD Nakonec se ukázalo, že ona už byla uvnitř, tak pro mě musela dojít, protože jinak bych tam stepovala ještě teď - a ani by mi nebylo divný, že už je ta škola nějak tichá. Nějaké její kamarádky z jiné školy nás dovedly do jídelny, kde se olympiáda konala. Řeknu vám, svatá moje základka, tady bych se asi ztratila. Jeden z důvodů, proč se mi vůbec nechce jít pryč, je i ten, že v naší škole se zorientujete rychle a nemůžete se ztratit. Všechno hned najdete. (To je obrovská lež, vážení. Já třeba zjistila až letos, kde je školní kuchyňka. No co, v předchozích třech letech jsme nikdy o pracovkách vařit nešli. A kuchyně - ani kuchyňka - není zrovna místo, které bych vyhledávala. Se svými kulinářskými schopnostmi...)
Usadila jsem se ke stolu a čekala, až mi přinesou zadání. A snad ho ani nosit neměli. Učitelka mi půjčovala domů zadání nějakých starších ročníků češtinářský olympiády, abych si trochu ozkoušela, co tam asi tak bude za úkoly. Samozřejmě - doma mi to šlo a říkala jsem si, že postupu se nevyhnu. Netížilo mě to - zatím. Ten pocit typu "Do p**ele, ale mně se tam vůbec nechce!" vždycky dorazí později. (Ano, nesnáším účast v takovýhle soutěžích. A je pro mě mučení, když mě někam takhle pošlou.)
Potom...na letošní zadání civím asi stejně, jako by na něj civěl cizinec. No dobře, to asi ne. Ale některý úkoly mě docela překvapily. A myslím, že jsem tam napsala dost kravin. To vokno mi taky zrovna nepomohlo.
Výsledky jsem zatím neviděla, snad budou zítra nebo co, ale v jedné věci už jsem si jistá a jsem z toho happy: Nebudu muset jít na krajský kolo, protože nic extra jsem nepředvedla.
Nicméně z toho slohu nadšená nějak nejsem. Téma bylo "Nebojte se, my jenom strašíme" nebo tak něco. Naštěstí jsme si mohli sami vybrat, jestli chceme úvahu, popis, vypravování...vybrala jsem si úvahu. Až si jí ta porota přečte, budou se mi snažit pomoct, totiž dostat mě do blázince. Ale což. Je to za mnou. Jen jsem si naivně - tak jako vždycky - myslela, že téma bude něco ve smyslu "Setkání s oblíbenou fiktivní postavou". Tam by mi nejvíc času zabralo rozhodování, o kom psát. Zpětně se divím, že jsem nešla do starého známého vypravování...no, teď už to neovlivním.

No, školy dost. Zítra jdu naposledy, potom jsou prázdniny. A v sobotu mám svátek. Vyšlo mi to hezky - svátek, začátek prázdnin, další díl SMC :3 Jak já už se nemůžu dočkat Sailor Pluto! Hodně jsem četla, že se lidem nelíbí, jak v Crystal vypadá, ale mě připadá super. Ostatně...mě se SMC hodně líbí. Jé, o tom jsem vám slíbila článek, co? Tak jo. Jdu se na to vrhnout!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 luc!k luc!k | Web | 6. února 2015 v 12:41 | Reagovat

Tak snad to tak hrozný nebude :-D každopádně ti držím palce :-)
já taky takový soutěže nesnáším -_- učitelka mě vždycky někam pošle aniž by se obtěžovala se mě zeptat jestli tam chci jít nebo co tam bude...sama se pak divím jak je možný ,že jsem druhá a nebo když se poštěstí tak první ;-)

2 Verri Verri | 6. února 2015 v 18:46 | Reagovat

[1]: Tak když je to čeština, to jsem ještě jakž takž v pohodě (i když...). Na prvním stupni jsem nesnášela, že mě učitelka skoro pokaždé poslala do školního kola pěvecký a recitační soutěže. Naštěstí tady na druhém stupni už si nemusíme všichni povinně připravit básničku. A co se zpívání týče...v šestce jsem se dostala jako náhradnice, v sedmičce jsem musela jít, vloni jsem se z toho nějakým záhadným způsobem vykecala a letos máme jako deváťáci možnost nezpívat ani v třídním kole. (Pro představu, jak oblíbená ta soutěž v naší třídě je - z pětadvaceti lidí šly jenom dvě holky xD)

Btw. jdu psát Laru, snad nebudu líná a napíšu to všechno ještě dneska :D

3 lujcy lujcy | Web | 7. února 2015 v 13:26 | Reagovat

[2]: no u nás je to tak ,že po deváťácích učitelé nic moc nechcou...jen vyjímečně 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter
FLAGcounter od 15.11.2013