Další přiznání aneb proč už dlouho nebylo LS

12. února 2015 v 16:05 | Verri |  Novinky na blogu
Protože to nepíšu. Protože ať dělám, co dělám, stejně to nějak nejde. Nejradši bych celou druhou sérii úplně vyškrtla, jenže pak by to asi nebylo takové, jak bych si to představovala. Anebo bylo? Hm...můžu to zkusit. Můžu z toho zkusit udělat "trilogii", nebo jak tomu chcete říkat. To bych mohla. Dokonce se mi ten nápad zamlouvá. Jenomže...se mi nezamlouvají postavy.
Zase ve mně promluvil ten debilní perfekcionista -.-
Prostě jsem přemýšlela (aktivita, kterou by mi někdo měl zakázat) a došla jsem k tomu, že ty postavy by mohly být trochu jiné. Trochu líp vymyšlené. Ne teda až do takových detailů, jako jsem si teď vymýšlela Semprix Club (klikněte a uvidíte, ale zdaleka tam není všechno) - tam jsem si třeba vymyslela i to, jakou mají velikost oblečení a bot, zkrátka blbosti, které nikoho a vlastně ani mě nezajímají. Nejhorší je, že většina super věcí, které mě k většině příběhů napadnou, přijdou až příliš pozdě.


Jako třeba u LS. Ne, ještě dál. U Cheerix Clubu. Nemusím to nijak složitě počítat, Cheerix Club je moje nejvíc přepisovaná Winx FF. První verzi jsem psala na podzim 2013. Hodila jsem vám sem první sérii, obrázky s hlavními postavami, nějaké info o nich. Potom jsem se pustila do druhé a skončila zhruba v polovině. To už jsem sem nedávala ze dvou důvodů. Jednak jsem byla přesycená různými konspiračními teoriemi, o kterých jsem četla, což se tam projevilo (a nechtějte vědět jak moc, i mně to nakonec přišlo trapné xD), jednak mě v té půlce něco napadlo. To něco jsem chtěla využít ve třetí sérii. Nakonec jsem se na třetí sérii vykašlala, vlastně jsem se vykašlala na celý dosud psaný příběh, a začala odznova. Tentokrát bylo sedm hlavních hrdinek. Jmenovaly se Ronnie, Tess, Aria, Letty, Cobaltina, Glacia a Penelope. V tomhle složení jsem příběh přepsala snad sedmkrát, pokaždé se to odehrávalo ještě ke všemu v jiné době. Pořád jsem nebyla spokojená. Vůbec se mi to nelíbilo. Potom jsem vzdala Cheerix Club, nechala si všechny postavy, trochu je upravila a zhruba na konci března loňského roku jsem se pustila do "prototypu" Luciakademia stories. To mi vydrželo nejdéle, měla jsem naplánovaných šest sérií. Sekla jsem s tím až v červenci, protože mi došlo, že celý příběh je hrozně depresivní. Moc smrtí i na můj styl psaní. Jedna velká hnusná zrada, která vedla ke krveprolití. Na něco takového jsem se prostě ještě ve čtrnácti a půl necítila. (A asi se na to necítím zatím ani teď. Nebo jo? Vlastně nevím.) Nutno podotknout, že hlavní postava - tehdy se ještě jmenovala Ronnie, to až později jsem z ní udělala Rei - měla být permanentně od zhruba poloviny celého příběhu smutná, v depresi, snad i na pokraji šílenství. Proč? Protože to, co jsem vám teď napsala. Plus fakt, že jí v náručí umřel někdo, na kom jí hrozně záleželo. Plus zodpovědnost, kterou měla. Prostě brr, v tom jsem pokračovat nechtěla.
Pak přišlo konečně LS a vypadalo to, že u toho zůstanu. Ale asi taky ne. Jak už jsem napsala na začátku, štvou mě postavy, které jsem mnohdy moc nepromýšlela. Nebo mě štvou z jiných důvodů. Prostě bych je nejradši celé předělala, tak je to. Jenže příběh už běží, takže moc předělávat nemůžu.
Nakonec jsem se rozhodla, že to v tichosti ukončím a pokusím se to všechno nějak zabalit, abyste na LS zapomněli. Nepovedlo se, protože až debilně lpím na svých vymyšlených postavách.

Před pár dny jsem si koupila velký sešit na kreslení. Hodně teď kreslím zase na papír. Vlastně mi přijde, že třeba nakreslit nějakou vlastní pózu je jednodušší na papír než digitálně. Ale to je jedno. Spontánně, bez přemýšlení, jsem si začala kreslit nějakou vílu ve Winx stylu. A potom se moje myšlenky rozeběhly zase k tomu, abych LS předělala, tentokrát už pořádně. A nejenže se to pokouším předělat pořádně, předělávám to hodně. Čerpám ze všech verzí Cheerix Clubu/Luciakademia Stories, které jsem kdy napsala. Většina věcí je nová. Jo, a většina postav má úplně nové jméno. Kromě dvou klučičích, protože tam jsem došla k názoru, že bez těch jmen už by to nebyli oni. Rozbila jsem snad všechny rodiny, které byly v LS. Zkrátka začínám nanovo. Jestli u toho zůstanu, nebo se radši vrátím k dopsání LS, to se ještě uvidí. Samotná jsem zvědavá. Spíš ale můžete dát LS sbohem a čekat, jestli se mi ten nový příběh vyvede. (Nebo jestli taky skončí po první sérii -.-)
Přiznávám, že už jsem to začala psát, ale je toho zatím strašně málo. Odehrává se to v budoucnosti, opět v Magické dimenzi, ale ten svět je trochu jiný.

Ať už to dopadne jakkoliv, doufám, že to nějak přejdete. Taky nevím, proč nedokážu být spokojená s tím, co už jsem vytvořila.
Vaše pomatená Verri
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 luc!k luc!k | Web | 12. února 2015 v 18:55 | Reagovat

kdyby si měla vydat knížku a v den vydání by se ti na ní něco nelíbilo a chtěla by si to změnit tak by tě vydavatel zabil :-D  8-)
každopádně držím palce at' to nějak ''utvoříš'' .Hlavně prosím piš Laru jinak už to fakt nezvládnu ;-)  :-D

2 Eva Eva | 13. února 2015 v 11:18 | Reagovat

No jo, mám to taky tak, třeba Angelic club předělávám už po třetí. Jo, a mamka přeje hodně úspěchů, byla jsem lehce nachcípaná a četla mi luciakademia stories, které jsem si vytiskla a moc se jí to líbí. :-)

3 Verri Verri | 13. února 2015 v 16:54 | Reagovat

[1]: To vím xD Laru psát budu, Lara čím debilnější, tím lepší, proto jí píšu tak ráda xD

[2]: Děkuju :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter
FLAGcounter od 15.11.2013