Prosinec 2014

Happy New Year!

31. prosince 2014 v 19:11 | Verri |  Moje kecy
Jsem tu jenom na skok, hned zase musím jít :) Slavit :) :D

Tenhle rok byl super, pro mě asi vlastně jeden z nejlepších. Začala jsem znovu chodit do knihovny, pořád jsem četla, hodně jsem se zlepšila v kreslení...akorát, co se třeba kamarádství a takových věcí týče, tam je to všechno pořád stejný :D Jsem magor, ale já se asi neumím kamarádit. Jsem ráda, že aspoň pár lidí to se mnou vydrží :D
Hodně jsem se změnila. A popravdě? Jsem za to ráda. Teda zase - co se reálnýho života týče, to jsem pořád stejně blbá. Jenom vypíšu pár změn:
1. Začala jsem sledovat anime. (Sailor Moon <3 Best <3)
2. Začala jsem číst mnohem víc fantasy než holčičí románky. (Huráá.)
3. Nikdy jsem se nepovažovala tak úplně za homofoba, ale holka+holka nebo kluk+kluk mi přišlo divný. No, co jsem viděla 3. sérii Sailor Moon (Sailor Moon S), úplně jsem změnila názor, protože Haruka a Michiru jsou spolu dokonalý. (A debilní americkej dabing z nich udělal sestřenice -.-) A tak vůbec. Jak jsem si ty dvě oblíbila, nějak jsem přijala, že někteří lidé to takhle prostě mají.
4. Objevila jsem na internetu vynález jménem shippování. A v souvislosti s předchozím bodem...jednou jsem tak přemýšlela nad Winx a přišla na to, že Musa by se mi víc líbila s Tecnou než s Rivenem xD (hejty za 3...2...1...)
5. Boybandyyyy <3 Předtím jsem měla ráda jen 1D, teď už jsem závislá i na 5SOS, The Janoskians atd. :3
6. Oblíbila jsem si poněkud víc upíry.
7. Jak už jsem psala tuhle v popůlnočních nesmyslech, dřív jsem HP nenáviděla, teď je to úplně naopak :D Ale Percy Jackson je stejnak lepší ^-^
8. Dřív mě to tolik nebralo, ale teď brečím pokaždé, když v knížce umře nějaká postava. Schválně nepíšu oblíbená, protože v 90 % to tak bývá. Je to samozřejmost, na kterou už jsem si zvykla, ale stejně pokaždý bulím jako želva.
9. Co jsem dočetla Percyho, mám skoro po každé přečtené knížce knižní kocovinu. Někdy se mi i stalo, že mi realita a ta knížka úplně splynuly, protože jsem na ty události tak myslela, že mi přišlo, že se to děje. (Nejsilnější to bylo, když jsem dočetla Stínem políbenou. Než jsem se dostala do knihovny pro další díl, myslela jsem, že se z toho zblázním.)

Naah, už mě nebaví vypisovat, co je se mnou ještě jinýho :D

Tenhle rok jsem na blog trochu dlabala, já vím, a tak bych se vám chtěla omluvit. TheBelievixu teď táhne na třetí rok. Kdoví, jestli se ho dočká, protože ty moje stavy...někdy mám chuť blog zrušit, protože mě to nebaví, z Winx si dělám srandu (a když je vidím v televizi, buďto je ignoruju nebo potichu se šokovaným výrazem opustím místnost), taky mě nebaví...komentářů málo...jenže pak vidím, že někoho moje příběhy fakt baví a zase si říkám, když aspoň někdo...nemůžu jim to vzít...

V lednu jsem si začala psát seznam knížek přečtených v roce 2014. Mým cílem bylo přečíst padesát knížek - což se mi povedlo. Říkala jsem, že bych radši dosáhla stovky, to se mi nepovedlo, ale 58 je taky dost. Vlastně skoro 59, jsem v polovině Hádova chrámu.

Vloni jsem si dala taky pár předsevzetí. Tak se podívám, jak se mi povedlo splnit je.
-Naučit se psát "british" namísto "brittish": To se povedlo hned v lednu! ^-^
-Zhubnout: Typické předsevzetí, co? Hehe...no, nepřijde mi, že bych nějak zhubla, ale začala jsem pravidelně cvičit. A teď jsem to ještě zintenzivěla, cvičím skoro každý den. A máma mě má za cvoka. Ale aspoň mě konečně vidí takovou, jaká jsem, protože v žádném směru nejsem tak úplně normální :D
-Přestat se stydět, když nemám za co a všichni v okolí mi to dokazujou: To byl vtip, že jo? To jsem nemohla myslet vážně...ne, to se prostě nepovedlo.
-Začít se šprtat matiku: Budete mě mít za šprta, ale tohle vůbec nepotřebuju. Doma se na matiku vůbec neučím, stačí mi to ve škole. A známky? Skoro samý jedničky. Akorát ke konci osmičky jsem se učila, protože jsem měla známku 1-2, spíš jedničku. Nakonec jsem ji uhájila, yaay :D
-Nekoktat při němčině a snažit se vylepšit přízvuk: Němčina + mluvení = můj úhlavní nepřítel. Totéž v angličtině, když mám číst. To hrozně koktám a ten přízvuk mi vůbec nejde. Ale když máme třeba o něčem mluvit ve dvojici, ani si ty věty nepředříkávám v hlavě, řeknu je stejně přirozeně, jako bych je řekla česky.
-Nedlabat na blog, jako se mi to několik měsíců letos vedlo, a na konci roku dopsat Christmas with Lara (snad mě teď žádný Lařin fanoušek nezavraždí...): (kopíruju to z loňského posledního článku, takže tím letoškem je tady myšleno 2013 :D) Ironie...stalo se to přesně naopak. Dlabala jsem a dlabala. A když už jsem přišla, hlavně jsem pi*ovala o tom, jak jsou Winx strašný.
-Začít brát kritiku normálně a neupadat hned do hlubokých depresí: To se možná povedlo...i když o tom pořád vždycky dlouho přemýšlím.

Letos jich mám taky pár:
-Dopsat to *něco*, co píšu. Není to vůbec FF. Vlastně je to 100 % moje. Jenže takový věci často končí po první kapitole, protože nějaká část mého já prohlásí, že je to s***ka.
-Dál cvičit, protože jednou se to určitě vyplatí.
-Začít se učit na příjmačky.
-Až budu na střední, zkusit víc zapadnout do kolektivu. Tady se mi to moc nepovedlo, přestože mám svoje spolužáky ráda.
-Začít si šetřit na dovolenou v Řecku. Chceme letět jenom s babičkou. Je jedno o jakých letních prázdninách, ale někdy brzy. Babička totiž byla letos na dovolené v Bulharsku s tetou a strejdou, letěli letadlem a má teď nějakou cestovní horečku či co :D A když jsem řekla, že bych chtěla do Řecka, do Athén, prostě na památky, babička se toho chytila, že bychom mohly spolu.
-*inspiration off* Už mě nic nenapadá :D

Tak teda - jo, konečně už nebudu mlít o sobě, volejte sláva - vám přeju šťastný nový rok 2015. Snad budete šťastní, zdraví atd., prostě vám chci popřát to, co se přeje obvykle :D Jestli píšete, přeju hodně dobrých napsaných příběhů, jestli sportujete, přeju hodně úspěchů, jestli kreslíte, přeju hodně hezkých obrázků...a jestli se vám zdálo, že tenhle rok byl mizerný, tak ať ten nový máte mnohem lepší :))

A nepřežeňte to dneska s alkoholem.Ještě jednou: Šťastný nový rok!

Popůlnoční nesmysly číslo 8674521

29. prosince 2014 v 1:38 | Verri |  Moje kecy
Tohle se pomalu stává pravidelnou rubrikou, ne? xD No dobře, do pravidelnosti to má ještě daleko, ale stejně...

Takže jo, co jsem vám vlastně chtěla? Jo, takový menší (větší) dovětek k tomu, co jsem psala předtím. A další kecy.

Winx v češtině se nedají.
V angličtině celkem jo, tam mi ale vadí způsob, jak se vyjadřují. (na všechno mají "Sweet!" a podobný věci.)
Šestá série je o něco lepší než pátá, ale pořád nic moc.Nechci zase školu, ale chci 17. 1., protože bude 1. díl 2. série SMC (moment...o tom jsem vůbec nemluvila, ale nevermind.)

Hanubiss dobře odhadla, že stará známá depka přišla na návštěvu (zase -.-). Jsem naštvaná, protože teď *něco* píšu a ono to nejde úplně podle mých představ. Znáte to, když v hlavě vidíte nějakou epickou situaci, ale nejde vám vůbec napsat? Nebo ještě horší, vidíte v hlavě nějakou luxusně znějící větu, ale na papír (nebo do psacího programu) ji nedostanete? Jo, přesně tenhle problém mě potkal. A zrovna u toho *něčeho*. Nemá to ještě ani jméno, ale ten nápad a všechno okolo toho se mi líbí. Jen mi ten úplně nejpůvodnější plán hodně připomínal Hunger Games smíchaný s Vampýrskou akademií :D
Plus pak mě ještě deptají další věci, ale o tom se tu nebudu moc rozepisovat.Jak jsem psala asi před čtrnácti dny, k narozeninám jsem dostala The Sims 4. Ta hra mě hrozně baví, ale asi nejvíc nadšená jsem z rychlého ukládání a načítání. Co mě ale fakt štve, jsou nezapamatovatelný cheaty. Nutí mě to hrát poctivě xDNějakou "rekapitulaci" roku nebo ohled za rokem 2014 nebo nevím-jak-tomu-říct mám v plánu až na středu nebo úterý, ale jednu věc - a o té asi budu mluvit už napořád, protože jsem debil debilní a fakt nechápu, jak jsem si mohla myslet něco jinýho - řeknu už teď. Pamatujete, jak jsem skoro celé dva roky blogování řvala, že Harry Potter je hrozná kravina a tak?Mno...v únoru (nebo březnu, to si nepamatuju) jsem si půjčila knížku z knihovny, přišla na to, že to tak hrozný není a ze zvědavosti jsem si půjčila další díl. Taky fajn a zvědavost rostla. Pak jsem si nějakou dobu půjčovala jiný knížky, ale po prázdninách jsem to dočetla. Paráda! Z "hrozný kraviny" se stalo "hrozně super". Jednou mě viděla spolužačka ve škole, jak si to čtu, a zeptala se mě, který díl se mi nejvíc líbí zfilmovaný. Ehe. Hehe. Hehehe. ^^' To bylo někdy v říjnu. V té době jsem ještě neviděla ani jeden. V duchu jsem si slíbila, že si je co nejdřív pustím. Jenže na konci října se se mnou Bramborus (le můj notebook) přestal kamarádit, nahodil modrý oblek a odmítal se spustit jinak než v nouzáku. Nakonec se ukázalo, že měl nějakou virózu. No, ale já byla první polovinu listopadu bez notebooku. Aspoň se ukázalo, že nejsem závislá, protože jinak by se už určitě začaly ukazovat abstinenční příznaky...tak se tomu říká, že jo? xDAle vrátím se k tématu...když jsem měla ntb zpátky, každý víkend jsem si říkala: Tak, a teď už si to pustím. A pustila? Nee. To až teď o prázdninách. Dneska jsem se dívala na 3. díl a zítra (nebo vlastně dneska - je přece po půlnoci!) si pustím 4. Jaké mám zatím dojmy?PROČ A JAK JSEM SI MOHLA MYSLET, ŽE JE TO KRAVINA? XD(Sorry za capslock, ale ani ten nedokáže vyjádřit, jak moc si myslím, že jsem blbá.)Mamka se v tomhle se mnou totálně rozchází, ale ona vůbec má špatný mínění o všem, co čtu. Nedávno řekla, že ty dnešní knížky a filmy pro děti a puberťáky jsou divný. Že tam všichni všem vyhrožujou smrtí, pořád někdo umírá, všichni jsou ve smrtelném nebezpečí, je to strašně depresivní...řekla jsem jí, že to není pravda, ale hned jsem si vzpomněla, kolik mých oblíbených postav umřelo v knížkách, které jsem přečetla za tenhle rok. Proč to vždycky musí být moje oblíbený postavy?
A ještě se vám k něčemu přiznám...příští týden máme odevzdávat čtenářský deník a já do něj za celý pololetí nenapsala ani čárku. Povinná četba mě taaak nebaví. Kdyby nám učitelka dala přečíst Twilight, přečtu ho stokrát radši. Viděla jsem jen jeden díl a měla jsem z něj takové dost smíšené pocity...spíš negativní...moc se mi to nelíbilo.

Musím se ještě pochválit...když jsem dneska koukala na HP 3, snědla jsem "jen" půlku čokolády. Sama nevím, co se mnou je, normálně bych ji měla celou zhltnutou během první poloviny filmu...

Už nevím, o čem bych ještě mohla psát...tak dobrou noc. Taky to dneska balím.

Přiznání

28. prosince 2014 v 15:03 | Verri |  Moje kecy
Mám napsanou asi tak polovinu první kapitoly druhé série LS.

Dál se nemůžu dokopat.

Pustila jsem si na primaplay jeden díl ze šesté série česky. Nedá se to. Hned jsem to vypnula.

Pak jsem si ten samý díl pustila anglicky. Taky se to nedalo.

Z toho vyplývá jediné. Ten seriál se už nedá.

Zvládám první čtyři série, ale dál už nic.

Blog mě přestává bavit.

Navíc proč psát blog o Winx, když už je to pro mě fakt jen "seriál, kterej jsem jako malá milovala".

Dobře, milovala jsem ho do svých třinácti let.

(Proč dělám takový mezery? xD)

Dobře, dobře, máte pravdu, seriál mě už fakt nebere.

Ale fandom a vytváření Winx OCs mě baví.

Tak mě napadá...

Hm...

...

Luciakademia Stories: The Balance - 16. kapitola: Vánoce

24. prosince 2014 v 7:00 | Verri |  FF: Luciakademia Stories
To je poslední, co mám předepsáno, pak už bych se mohla vrhnout na druhou sérii...mohla, ale nechce se mi xD
Takže jak jsem říkala, tohle je tak trochu speciál, vlastně se tam moc věcí důležitých pro další běh příběhu nestane. Plánovala jsem dát tam ještě něco velkého, ale pak jsem si řekla, že to můžu nechat na později, protože tam to bude vypadat líp. Tady už by to bylo moc přeslazený. Ten konec je trochu uspěchanej, protože jsem to nechtěla víc roztahovat a nechtěla jsem to ani dělit na dvě části. Ono by to stejnak ani nebylo zajímavý, nic extra se tam nestane, prostě happy end. Sice jsem tam vymyslela menší zajímavosti, ale ty nechci popisovat do detailů, protože bych to stejnak ani nezvládla. Nedostatek zkušeností. Doufám, že si pod tím nepředstavíte, co si myslím, že si pod tím představíte xD A vůbec. Četla jsem nějaký tipy pro správný psaní a tam stálo, že pokud se v příběhu nic neděje, žádné překážky, konflikty atd., prostě pohádka, je to nuda. A pro mě je to i supernuda při psaní. (Asi už chápu, odkud plyne to moje mučení všech postav...je to příliš šťastné, pokud jsou všichni v pořádku xD) Možná pokud nebudu mít zítra co dělat (berte to jako dneska, tohle totiž píšu 23. prosince odpoledne a přednastavuju to na Štědrý den na 7:00), třeba bych mohla něco napsat u stromečku, než půjdeme na náměstí. I když fakt pochybuju.

Přeju vám hezké Vánoce. Užijte si Štědrý den a snad vám Ježíšek nechá pod stromečkem hodně dárků! Zítra nebo pozítří nebo brzy se pochlubím, co jsem dostala :)

Music Monday: Fifteen

22. prosince 2014 v 19:59 | Verri |  Hudba
Tuhle písničku jsem vybrala záměrně...dneska je mi konečně patnáct :3

Luciakademia Stories: The Balance - 15. kapitola

22. prosince 2014 v 7:00 | Verri |  FF: Luciakademia Stories
V podstatě je tohle poslední kapitola první série. V podstatě. Něco ještě chystám ;)

Luciakademia Stories: The Balance - 14. kapitola

20. prosince 2014 v 7:00 | Verri |  FF: Luciakademia Stories
Nejlépe se mučí postavy, které jste kdysi dávno měli úplně založené na sobě...chudák Rei, ještě jí toho hodně čeká...anebo ne? To se dozvíte v téhle kapitole...
Akorát teď uvažuju, jestli toho ještě hodně čeká mě, protože...prostě proto. To vám taky dojde, až to dočtete.


Luciakademia Stories: The Balance - 13. kapitola

18. prosince 2014 v 7:00 | Verri |  FF: Luciakademia Stories
Kdybych ty kapitoly nějak pojmenovávala, tahle by se jmenovala "Co mělo přijít, to taky přišlo."
Aneb první ze tří takových lehce temnějších kapitol.
Aneb sedm stránek ve Wordu.
Aneb přes 4000 slov. (Trochu mi to ujelo, no...)

Luciakademia Stories: The Balance - 12. kapitola

16. prosince 2014 v 7:00 | Verri |  FF: Luciakademia Stories
Začíná jít do tuhého c: Tohle, jen tak mimochodem, je poslední kapitola, u které jsem nebrečela a po většinu psaní jsem si zachovala kamennou tvář. No dobře, nepíšu s kamennou tváří, většinou se tvářím podle toho, co se zrovna v příběhu děje. A při přímé řeči se tvářím tak, jak se tváří ten, kdo to říká. Nevím proč, ale vždycky to tak dělám, pomáhá mi to vcítit se do příběhu a zapomenout na to, že existuje něco jako realita. A když je to ještě podkreslené písničkami, které se k daným situacím hodí...paráda.
Dost keců, užijte si to.
Flag Counter
FLAGcounter od 15.11.2013