Listopad 2014

Nový Design: È Già Natale

30. listopadu 2014 v 21:17 | Verri |  Designy blogu
-PŘEJU VŠEM HEZKÝ ADVENT!-

Mno, abych pravdu řekla, nevím, jestli je tenhle lepší než loňský. Řekla bych, že jsou tak nastejno :D Nějak nemám moc co říct. Musím si jít ještě jednou přeříkat fyziku. Teď bereme elektřinu a fakt mě to strašně baví. Budeme to brát prý až do dubna...pomooooc. Takže tak. Design se mi líbí, akorát jsem doufala, že se mi povede trochu víc. A ano, použila jsem tam obrázek, který jsem použila i na předchozí dva vánoční designy :D
Menší fakt na závěr: Loňský vánoční design se jmenoval Christmas Magic, tenhle se jmenuje È Già Natale. Oboje jsou to názvy té vánoční písničky, která hraje v páté sérii v desátém díle.

JMÉNO: È Già Natale
POŘADÍ: 31.
PROGRAM: Photoshop (CS5)
DOBA VYTVÁŘENÍ: asi hodina
SPOKOJENOST: 100 %
NÁHLED:

Ariana Grande - Santa Tell Me

27. listopadu 2014 v 18:42 | Verri |  Hudba
Poslední dobou jsem si Arianu docela oblíbila. Její písničky se mi líbily už předtím, mají chytlavý rytmus, hrajou mi v hlavě při písemce z matiky (plus, nebo mínus?), ona má krásný a, jestli je to to správné slovo, roztomilý hlas. Závidím jí ty výšky, kterých umí dosáhnout. Jen tak mimochodem, věděli jste, že v páté sérii Winx dabovala Diaspro? Asi věděli, Nick se tím hodně chlubil, stejně jako s tím, že pár dalších postav jim taky dabujou slavní. Zajímalo by mě, proč ji nedabovala i v šesté sérii. Třeba už nechtěla? Nebo nechtěl Nick? Mám pocit, že tohle jsme se nikdy nedozvěděli. Ale to už je teď jedno.

Zpátky k písničce. Blíží se Vánoce, už od začátku listopadu na nás vykukují všude, kam se podíváš. (To mi připomnělo název jednoho amerického vánočního filmu, který sleduju každý rok, i když je to šílená kravina c:) Dokonce, a nevím, zda tomu tak bylo jenom u nás v Táboře nebo i jinde, ale stromek u Tesca byl snad ještě dříve než na začátku listopadu. Každopádně ten předěl jsem viděla okamžitě: Nastal první listopad a televize zaplnily vánoční reklamy. Vietnamci vytáhli světýlka do oken, které hrozně blikají a jsou akorát tak nepříjemné. Zlaté obyčejné, které jen svítí. (Už je mám na okně, ale mamka mi je zakázala zapnout už dneska, že prý můžu až zítra, protože se bude rozsvicet stromeček na náměstí a už to nebude tak blbý :D) A tak všechno. Proč mám dneska pořád tendenci odbíhat od tématu? To už od dnešní angličtiny. Hráli jsme "Jedno slovo" z Partičky a ten náš příběh měl být na téma Lucky Day. Moc lucky ten den nebyl, začali jsme tím, že ta naše postava šla do nemocnice a zamilovala se do psychologa, ke kterýmu se šla vyzpovídat, že nesnáší svýho kluka nebo co ^^'
ZATRACENĚ! Já jsem fakt děsnej člověk! Teď už se tedy opravdu budu vyjadřovat k písničce. Podobně jako ostatní Arianiny songy, i tenhle má super melodii, kterou si broukám celej den. Je sice pravda, že Santu nemusím, my přece máme Ježíška...vy nevěříte na Ježíška? Styďte se, teď vám nic nepřinese. xD Santa patří do Ameriky a všech dalších zemí na západ od nás (jasně, ne do všech, ne všude mají Santu...to tu teď nebudeme rozvádět, což?), ne k nám, ale to není důvod, proč by se mi ta písnička měla líbit míň. (Když už jsme u toho, jedinej Santa, kterýho mám ráda, je ten z reklamy na CocaColu. x)) A přestože já radši tradiční české lidové koledy, neodolám možnosti pustit si některé americké/britské vánoční písničky, které hrají tak často, že už z jistého úhlu pohledu zlidověly taky (mám na mysli třeba Last Christmas nebo All I Want For Christmas Is You :)). Jestli se k nim Santa Tell Me připojí nebo ne, to já říct nemůžu, ale já si ji stejnak budu pouštět každý rok.

No, nevím, co to tu sepisuju za slohovku. Stačilo jenom říct, že se mi ta písnička líbí, a jít dál, přehrát si ji po stopadesátédeváté.


To toho chci tolik? Aneb asi změny

26. listopadu 2014 v 19:11 | Verri |  Novinky na blogu
Další článek plný stížností, ale co se už ode mě dá čekat...

Rozhodla jsem se ukončit některé FFky a projekty, protože mě buďto nebaví, anebo nebaví vás. Jak to poznám? On to není tak úplně přesný ukazatel, ale když se vám pod nově přidanou kapitolu nashromáždí jen dva komentáře, na něco to poukáže. Zastávám ten názor, že napsat aspoň "Pěkný" nebo "Super" nezabere tolik času. Nechci nikomu křivdit, ale...je to tak.
Nejsem si ještě tak úplně jistá a třeba to nakonec dopadne jinak - znáte mě -, ale říct to musím.
Jako první věc, kterou chci ukončit, je PJ Challenge. Za asi tři měsíce jsem napsala jen dvě části. Sama nevím, jestli mě to nebaví nebo je v tom něco jiného. Každopádně na první část mi zareagovaly jen dvě holky, na druhou jenom jedna. Když jsem vám FF k Percymu začala slibovat, všichni - nebo aspoň většina, ok - byli nadšení. Pak ze slibů přejdu na činy, byť pomalé, ale přejdu...feedback skoro nulový. A když si uvědomím, že i ty moje s**čky ze sedmé třídy byly čtenější...
Za to si můžu sama, měla jsem období, kdy jsem dlouho nic nepřidávala, mnozí na mě zapomněli, ale stejně...
Druhá věc, která mě štve, ale pustím ji, i když mě baví, protože mám na práci lepší věci, je Lara. Vážně, to mě zklamalo. Když jsem oznámila v lednu, že nebudu pokračovat, nikdo to nechtěl. Při každé zmínce, že bych s ní začala znovu, byly všichni - stejně jako u té PJ FF - nadšení a chtěli ji, možná mi snad i nakazovali (víte jak to myslím, takové to povzbuzování "Piš!" atd. :D), ať ji zase píšu.
A tak jsem začala...feedback téměř nulový. Again.
Ani netušíte, jak mě to štve. Nejvíc trpí moje pýcha. Laru jsem považovala za to nejlepší, co jsem na blog vymyslela - opět to soudím podle toho, jak byla dřív oblíbená. A teď nic moc. Proč? Vadí vám, že v první kapitole nazvala Winx růžovými pipinami. To byl vždycky její styl...jen je teď trochu dál.
Ale co si budem nalhávat - na všechno mám reakce celkem jen od asi tří lidí. Kdybych byla opravdu svině, řekla bych, že tady a teď ukončuju i WoO a Rei (LS -.- Proč si nemůžu zapamatovat, že jsem to přejmenovala?), jenže já to neukončím. S Larou to není taková tragédie, tu už jsem psala dřív. PJ fanfikce mi asi nejdou, to uznávám sama. Ale WoO chci aspoň dotáhnout ke konci. Rei (LS -.- Verri, běž spát, třeba si to potom konečně zapamatuješ) taky nechám, protože tu už jsem přepisovala tolikrát, že v sobě nedokážu najít sílu skončit s ní ještě jednou. Ironie, co?
Nemyslete si, že to nechápu. Máte taky školu a ne všichni jsou jako já, že si sednou na chvíli k sešitu a hned to umí. Taky není nálada. Podzimní a zimní depky jsou svině (větší svině než já xD). Logicky pak někdo ztrácí na cizí blogy chuť. Ale proč až teď, proč ne vloni nebo předloni, kdy jsem i přesto měla návštěvnost? Co dělám blbě?
Jéžiš, já to asi fakt nezvládnu bez dramatizování. Chovám se jak rozmazlenej fracek, kterýmu rodiče nechtěj koupit vysněnou hračku.

Naah, Verri, přestaň. Stejně si to přečtou zas jen tři lidi.

Pár starých obrázků

23. listopadu 2014 v 19:09 | Verri |  Zaujalo mě
-Jo, dávám to do rubriky Zaujalo mě, protože mě fakt zaujalo, čeho jsem byla (nebo spíš nebyla) v minulosti schopná :D -

Projíždím si staré složky a mažu věci, které už nepotřebuju, protože mám zatraceně málo místa v počítači poté, co mi taťka rozdělil disk (asi 90 GB, ale já už začínám plašit xD). A samozřejmě, narazila jsem na různé staré věci. Někdy se mi zdá, že v počítači mám poklizeněji, než ve vlastním pokoji. Jinak ještě jednou se omlouvám za ty svoje emoce v předchozím článku, ale když mě se ten Butterflyix vůbec nelíbí xD
S Paint Tool SAI jsem začala kreslit přibližně na začátku ledna 2013, pokud mě paměť neklame, s tím, že pořádně jsem ho začala používat až se začátkem osmé třídy, takže někdy v září 2013. Aby taky ne, když jsem si v srpnu toho roku založila Deviantart, chtěla jsem, aby to tam nebylo netknuté.

A tak tedy...tohle jsou ty moje nálezy. Nechci se nějak naparovat nebo tak, ale dnes mi hodně lidí třeba napíše, že ty moje obrázky jsou úžasný a tohle oni by nikdy nenakreslili...
Nakreslili byste to taky a tohle je důkaz. Můj návod? Sledujte speedpainty, pročítejte tutoriály, zkoušejte metodu pokus-omyl a nějak se to povede. Možná to nepůjde hned, ale tak je to se vším, ne?

Ale dost chytrejch keců, jdu vám to ukázat :D

Winx Butterflyix Couture

23. listopadu 2014 v 15:14 | Verri |  Zaujalo mě
Ne, ne, ne a ještě jednou ne.

Vy víte, že se mi to nelíbí. Tohle už totiž nejsou Winx, ale nějaké zmalované načančané Bárbíny. Ok, ty vlasy ujdou. Na sedmou sérii se dívat budu, už jsem se ale vzdala naděje, že bude minimálně tak dobrá, jako první tři. Podle toho popisu, co koluje po internetu, to žádná sláva nebude. Čtvrtá a pátá série dohromady, ptáte-li se, co mě na tom tak štve. Magická zvířata byla už ve čtvrté sérii. V páté sérii bylo strašně in téma zachraňování přírody, vypadá to, že v sedmé to bude zachraňování ohrožených zvířat. Jasně, že je to důležité, ale...jsou stovky témat, ze kterých by mohli čerpat, a oni si vyberou zrovna tohle. Čekat, že se tam někdy objeví něco se starověkým Řeckem nebo Římem, už asi nemá smysl, co? Stejně jako očekávat, že to bude trochu temnější. Tak trochu tajně doufám, že mě to ještě překvapí. Ach jo, Winx...mám sto chutí zlomit nad vámi hůl, ale to, jak skvělé byly dřívější série, mi to tak úplně neumožňuje...
Klid, já jsem úplně v pohodě, jenom mám blbej víkend. Umřela mi děsná spousta oblíbenejch postav a teď tahle Barbie přeměna, kterou nehodlám nikdy nakreslit, přestože na Deviantartu nad ní všichni slintají blahem. Sakra, já se přes ty hadry fakt nedokážu přenést xD Jsem divnej člověk, ale na to už jsem si zvykla...
Toť řečeno, jdu se věnovat něčemu smysluplnějšímu, než nadáváním nad touhle hrůzou. A omlouvám se, jestli jsem někoho urazila, naštvala, zklamala...whatever. Tohle je jenom můj malý názor.
Zdroj: BloomixCouture.deviantart.com

Whisper Of Oceans - 7. kapitola

22. listopadu 2014 v 15:52 | Verri |  FF: Whisper Of Oceans
Další kapitola...a přesně po měsíci :D

Luciakademia Stories: The Balance - 6. kapitola

20. listopadu 2014 v 20:52 | Verri |  FF: Luciakademia Stories
Tak jó, lidičky, budu k vám upřímná: S každou další kapitolou se mi ten příběh zdá jako větší šílenost a hloupost, ale nechce se mi od toho utíkat. Jinak, omlouvám se, že poslední díl byl před měsícem, ale však to víte - problémy s počítačem a pak taky ta moje blbá vlastnost, že si všechno syslím sama pro sebe. Tak snad se vám to bude líbit.

Nový design: Wise Owl

15. listopadu 2014 v 15:39 | Verri |  Designy blogu
Jak jsem slíbila, na novém designu je soviška :33

JMÉNO: Wise Owl
POŘADÍ: 30...ty vogo, už jsem udělala třicet designů. *can't believe it*
PROGRAM: Photoshop
DOBA VYTVÁŘENÍ: Půl hodiny
SPOKOJENOST: 100 %
FONTY: La Pointe's Road, Cambria
ZDROJE: Aztec Pattern - z Googlu, nepamatuju si tvůrce, sovička - z Deviantartu, opět si nepamatuju tvůrce ^^;
NÁHLED:

The Night Has Never Been This Dangerous - Chix Challenge 2 First Entry

14. listopadu 2014 v 23:30 | Verri |  Moje kecy
Aneb - Noc nikdy nebyla tak nebezpečná.
Jo, budu se chlubit dál, protože jsem hnusná egoistická svině! xD (je po desáté...tyhle výrazy tedy používat můžu! :D)
Na Deviantartu jsem se připojila do Chix Challenge. V prvním kole jsme měli nakreslit jednu naší OC a jednu členku Chix Clubu jako nějakou příšeru nebo prostě něco strašidelnýho, zkrátka ne víly nebo něco kawaii a tak. Samozřejmě, že jsem neodolala, a nakreslila jsem je jako upíry. A ještě jedno samozřejmě - protože jsem blázen do Vampýrské akademie, samozřejmě, že to nejsou obyčejný nebo třpytivý Twilight upírky (Twilight, upřímně, nenávidím), ale jsou to Strigojky. c: Jen tak by the way, kdo chce taky Mrazivý polibek zfilmovat? Já věřím, že jednou se toho dočkáme, jenom asi ne hned. Bylo fakt blbý chtít po teenagerech vybírat peníze. I když kdybych měla už v době toho vybírání VA ráda, myslím, že bych na to poslala všechny svoje úspory xD
No, moji OC poznáváte. Nakreslila jsem Rei. A kdo je ta modrovláska? Ashia, víla vodních hvězd. Na Deviantartu je docela známá. Když tak tady je deviantart profil holky, která jí vymyslela c:

Projektový den ve škole

14. listopadu 2014 v 22:50 | Verri |  Ze školy
Vážně by mě nenapadlo, že budu psát zrovna o tomhle, čekala jsem, že to skončí velkým fiaskem, ale prostě se musím pochlubit.
Každoročně (akorát loni se asi nějak zapomnělo :D) se u nás na škole dělá projektový den, Den světadílu. Vybere se světadíl a několik států z něj. Z každé třídy se vybere zástupce, který jde vylosovat zemi, o které svůj projekt bude dělat. Náš...losovatel? Nevím. Zkrátka spolužák, kterého jsme vybrali, měl šťastnou ruku a vybral Itálii. Rozdělili jsme se do skupin po pěti a každá si vybrala jedno téma: Zeměpis, dějepis, přírodopis, slavné osobnosti a jídlo. S kamarádkami jsme si letos vybrali dějepis, za což jsem byla nehorázně ráda. Miluju starověk, hlavně Řecko a Řím, ale to už jsem nejspíš zmiňovala. A i kdyby ne, každému to dojde. Percy Jackson, plus potom Bohové Olympu <3 Nejlepší série knížek (plus Vampýrská akademie, ale to je trochu jinej žánr xD) Anyways. Dnes jsme si ráno všechno donesli do školy a připravené papíry s informacemi z našeho tématu jsme dali na jeden mega papír. Ten ještě pár mých spolužaček doupravilo, takže to vypadalo krásně. Přesto jsme si nebyli jistí, že se umístíme na třetím, druhém nebo prvním místě. Po třetí vyučovací hodině jsme připravený projekt odnesli do tělocvičny, kde jeden zástupce z každé skupiny zůstal (celkem jich bylo pět, logicky :D). Dělalo se to formou veletrhu, porota procházela kolem "stánků" a vyptávala se na různé věci. Nějakou dobu jsme my, zbytek třídy, čekali nahoře, protože do tělocvičny nás pouštěli postupně, nejdřív šesťáky, pak přes sedmáky a osmáky až k deváťákům. Pouštěli jsme si písničky, povídali jsme si, zavzpomínali jsme na první stupeň, protože učitel zmínil, že bychom si mohli začít připravovat něco na konec školního roku. To víte, budeme odcházet, tak nějakou pořádnou rozlučku. (Party hard xDD) Nikdy mi to pořádně nedošlo, ale teď jsem si uvědomila, jak už jsou ty časy vzdálené...já se nechci na konci školního roku loučit :(
Nicméně, potom jsme se sebrali a šli jsme dolů do tělocvičny. Všichni to měli hrozně hezky udělané. Nejvíc se mi asi líbilo (krom naší Itálie) Řecko a Velká Británie. A Finsko nebylo špatné taky. Myslela jsem, že tyhle tři to vyhrajou. No, stalo se trochu jinak.
Přišlo vyhlášení. Na třetím místě se umístili buďto právě to Řecko nebo Finsko, nějak si to teď nevybavuju. Na druhé místo se dostala Velká Británie. Když nastalo vyhlášení vítěze, učitel nejdřív řekl, že první místo si odnese třída, která je tam letos naposled. Podívali jsme se po sobě s Áčkem a vyměnili si vítězné pohledy. Ale Áčko to nebylo.
PROTOŽE CÉČKO JE NEJLEPŠÍ, YAAAY!
Jo, správně, všimli jste si, nemáme Béčko, jen Áčko a Céčko. Originál se cení :D
Zkrátka a dobře, vyhráli jsme to. Pořád jsem trochu překvapená, nečekala jsem to, ale když se zamyslím...holky ten náš plakát vyzdobily skvěle. Jen co jsem tam chvíli stála, zatímco někdo z učitelů-porotců se vyptával na různé věci, pochytila jsem, že naši zástupci byli dost dobře sehraní a fakt jim to šlo. Být tam já, koktám, rudnu a melu nesmysly :D A tak různě. V šestce jsme se s Mexikem dostali na druhé místo, v sedmičce jsme se se Senegalem neumístili. Vloni projekt nebyl. Přiznávám, možná je mi to trochu líto, že už se toho účastnit nebudu. *klid, pouštím si lehce melanchonický písničky, takže mě napadají stejné myšlenky*

Za dva týdny nás na škole čeká opět Barevný den. Díkybohu už na nás růžová nevyšla - a to je vítězství, znovu bych to nepřežila. Už jsme se tak nějak domlouvali, co uděláme. Bude to stát za to. Máme červenou. Nic vám ale neřeknu, to když tak až potom :D
Jo a jen tak mimochodem...většinou, když se na něčem, třeba seriálu, filmu nebo knížce stanu závislá (rozumějte: prostě to začnu strašně milovat, přemýšlím o tom každý den, někdy až tak moc, že zapomínám, že je to fikce...bohužel...já chci Dimitrije v reálu xDD Nebo Percyho...nebo oba, okay xDD), zdá se mi o tom sen. Bylo to tak vždycky a ani tentokrát to nedopadlo jinak. Akorát bych uvítala, kdyby už to nebyla fantasy knížka, začínám být fakt paranoidní. Dneska jsem se třeba cestou do školy bála mlhy, wtf o.O (No, ono jednou se mi do smsky kamarádka podepsala jen jako A a já se na chvíli lekla, že mi píše A z PLL xD) Dočítám Harryho Pottera a ve středu se mi zdálo o tom, že jedu vlakem do Bradavic. Okaaaay. Říká se, že člověk je tím, co čte, nebo tak něco. Hm...divergentní upíří polobohyně studující v Bradavicích, vítězka Hunger Games...proč ne. Jen HG a Divergenci jsem ještě nečetla, ale mám je v plánu. Nevadí, ty filmy žeru a knížky budu žrát ještě víc, to vím jistě xD

Tak jsem se asi už chlubila dost. Letím, musím něco dodělat. A omlouvám se za tu přemíru smajlíků, obzvláště v posledním odstavci, nějak jsem se neudržela. Ten poslední odstavec mi ani nedává moc smyslu. Holt když se ve mně probudí moje "šílená fangirl" stránka, nemá cenu s tím bojovat :D

Deine Verri-chan x3
Flag Counter
FLAGcounter od 15.11.2013