Červenec 2014

Percy Jackson OCs - obrázky a menší info

28. července 2014 v 14:03 | Verri |  *nepojmenovaná PJ FF*
Tak dobrá...
Poslední dobou mám špatný svědomí, že blog tak zanedbávám, dokonce už mi i hodně lidí napsalo, že jim chybí doby, kdy jsem byla aktivní každý den...jo jo, mně to taky chybí a udělala jsem dost hloupostí. Chovala jsem se jako kretén, ano, kretén a bez hvězdiček. Už ani nevím proč to tak bylo, ale je mi to líto a chtěla bych se vrátit. No, to je fuk. Omlouvám se.

A radši už jdeme k tomu článku.

Popůlnoční nesmysly

10. července 2014 v 2:29 | Verri |  Moje kecy
Kdo jste viděl můj dnešní příspěvek na facebookové stránce blogu, který jsem postla asi tak před dvěma hodinami, víte, že bych měla už dávno spát...ale já nespím, protože po půlnoci přichází ta nejlepší inspirace a navíc mám toho hodně na srdci. Dlužím vám lepší vysvětlení, a to už asi tak tři měsíce. Možná čtyři. Nevím, ale to je fuk, a beztak tenhle článek budu odpoledne upravovat, protože polovina z toho, co napíšu, nebude dávat smysl.

Takže...ehe. Cheerix club.
Před těmi několika měsíci jsem napsala, že to prostě končí a teď to přepisuju. Na tom není nic k nepochopení, ale v průběhu té dlouhé doby jsem několikrát změnila názor a když se mě na to někdo zeptal, odpověděla jsem pokaždé jinak. Většinou se to jednalo toho, kam to budu dávat, jestli sem nebo na deviantart, jestli česky nebo anglicky, jakým způsobem...k těmhle věcem se dostanu, nejdřív, jak to bude s příběhem...A jak to (doufejme) zůstane.
Pořád píšu storku, kde ty postavy (+pár nových) existuje, znají se, chodí na stejnou školu...ale už si nijak neříkají. Ono už to ani není příběh o partě kamarádů. Tedy, ze začátku jsem se i při přepisování o to snažila, ale ono to nešlo. Z pohledu jedné z postav to bylo moc takové nějaké (pro mě ne perfektní, a pamatujte, že já jsem sakra perfekcionista), vyprávět z pohledu vypravěče mě zrovna moc nebralo. Tak jsem došla k názoru, že bych to měla psát způsobem, který je mi blízký: Jedna postava, která bude celý příběh vyprávět, a její okolí. Z těch celkem asi deseti hlavnějších postav žádné netvoří nic jako je Winx Club, prostě jsou to kámoši, co víc k tomu dodat. Někteří se mezi sebou mají méně rádi, jiní více, někteří ještě víc...takže tak. Odehrává se to...pokud dobře počítám, příběh začne v září 2015 a co jsem zatím vymyslela, mohl by skončit jakoby o dva roky později. Nevymýšlela jsem si žádné nové dimenze, jenom planety a školu Luciakademii. Magická dimenze zůstává, Magix existuje. A ještě jsem si vymyslela, že právě s Magixskými školami se studenti Luciakademie nesnáší. (because they are too...mainstream! xD)
Samozřejmě, pokud někdo čas od času zavítáte na můj dA nebo mě sledujete, víte, že moje hlavní OC je Ronnie, a pak si můžete dát dva plus dva dohromady. Jo, ten příběh je víceméně o ní. Jenže ani postavy nezůstaly tak úplně nezměněné. Co se Ron týče, už to není víla duhy, ale bílé magie, protože moje půlnoční inspirace mě obdařila nápady, kam prostě duhová víla nesedí. Ale s tou duhou tam taky něco zůstalo. Je ochránkyně esence Zářné duhy. Brzo budu celý příběh ještě víc vysvětlovat, popisovat planety, postavy (musím znovu, no) atd., takže potom pochopíte, co tím myslím.
Mezi její nejlepší kamarádky patří stále Tess a Ariella, dále potom Letty, Penelope, Cobaltina a Bianca. Alexe i Freda jsem v příběhu taky nechala, protože bez nich by to nebylo ono (i když Alexe jsem moc nezapojila .-.). Akorát Fred má dvojče a ne dva starší sourozence. Pokud si vzpomínáte, Tess měla přítele z budoucnosti, Logana, který taky zůstal, akorát teď není z budoucnosti. Je mu devatenáct, dvakrát propadl, kouří a pije, a to jenom kvůli traumatu z dětství. Když je řeč o Tess, tu jsem taky trochu změnila, odteď (no vlastně už někdy od dubna :D) je vílou horoskopů. Věřím, že nějak moc jsem povahy postav nezměnila, akorát Ari je teď trochu větší stydlivka než předtím.
Jak jsem řekla, bližší info později.
Teď k tomu, kam to budu dávat. Rozhodla jsem se, že sem na blog. Poté, co se minulý týden událo, si u mě winxácká komunita na dA trochu klesla a já měla jasno. Navíc, z celkem cca 80 watcherů jen asi 7 z nich jsou Češi a Slováci, takže je i logický, že to nakonec dám někam, kde už jsem trochu známější. Trochu. (Neberte to tak, že ze sebe dělám celebritu. To nejsem, i když mě někdo poznal před čtrnácti dni v Plzni a to jen na základě profilovky z asku a poté, co mi to napsal, jsem se tak cítila. :D)
Ale pozor - k příběhu budou konečně i pořádný obrázky! Ty budu nejspíš ve zhruba stejnou dobu, co budu dávat novou kapitolu, přidávat na deviantart s krátkými dialogy přeloženými do angličtiny. Měla jsem nejdřív v plánu celé díly, ale překládat to je trochu těžší, než jsem čekala. (Spíš se mi do toho nechce. Při srovnávačkách z angličtiny jsem byla nejlepší ze školy. A to mi nevykládejte, že bych to nezvládla, když při angličtině vždycky exceluju. No jo, musím se pochválit.)
Kapitol je dvacet. Všimla jsem si, že čím jsem starší, tím mám díly delší. Obvykle mi jedna kapitola vyjde ve Wordu na 7 klasických A4. (Nezabíjejte mě za to, prosím xD) Teď mám rozepsanou šestnáctou a nemůžu se dočkat, až sepíšu "masakr" ze sedmnáctého dílu. Boxovací pytle zůstaly boxovacími pytli. No co, nemůžu si pomoct, prostě mám šerednou zálibu v mučení svých vymyšlených postav!
To je, myslím, všechno, co jsem zatím chtěla říct. Lepší popisy a tak podobně přidám později, nejspíš až budu mít první sérii dopsanou a několikrát přečtenou a upravenou. Takže to bude tak srpen nebo září...možná. Kur domácí, budu v devítce a budu se muset připravovat na příjmačky.

No a teď k dalším věcem. Kupříkladu pokaždé, když zmíním, že bych snad mohla psát fanfikci k PJ, všichni (dobře, ne všichni) jsou pro. Minulý týden jsem si u babičky kreslila pár OC a myslím, že teď už jen stačí přijít s nápadem a můžu začít psát, protože už je všechny miluju a nemůžu je jen tak nechat ležet na papíře. Ty postavy potřebují dýchat! xD
Winx...no, myslím, že už jsem si to vyjasnila a tím pádem jsem zase plně způsobilá psát fanfikce k Winx. Jednak jsem dostala šílený nápad na zvrhlou FFku o Roxy a jednak je tady to nutkání vytvořit novou Winx Next Gen (která bude ještě zvrhlejší). Pořád nevím, jestli Infinte Energy dopíšu nebo ne. Chtěla bych. Laru jsem na konci totálně pomotala a už jsem stejnak patlala jednu kravinu přes druhou, takže tohle by mohlo být něco jako...nevím. Druhá šance.
A ještě...už jsem zmiňovala, že jsem přečetla skoro celou Školu noci (poslední dva díly v knihovně zrovna nemají, grr -.- měli, když jsem četla první díly) a zamilovala jsem si jí? Nemám nápad ani OC, ale to neznamená, že nebudu mít. K tomu potřebuju něco napsat xD
Abych nepsala dva miliony článků navíc, ještě dodám, jak jsem pokročila v kreslení anime stylem. Ehe...ne moc. Jediné, co jsem vlastně udělala, bylo vytvoření si vlastní Sailor Moon OC, Sailor Europe, a nakreslení dvou obrázků xD Jak se tak zdá, asi to bude můj pokusný králík. Mimo anime se snažím najít i svůj vlastní styl a to mě možná baví trochu víc. Možná sem nakonec přece hodím obrázky těch PJ OCéček...tři kluci a tři holky, i když dva kluci vypadají jako mutanti z vesmíru a třetí mi připomíná Jágra :D

Koukám, zase jsem se pěkně rozkecala. Tenhle článek už píšu skoro hodinu. Tak nic, už fakt radši dobrou noc.
Miluju svoje způsoby zakončování článků. Prostě miluju.

Jak to teda bude s mojí přezdívkou?

3. července 2014 v 14:15 | Verri |  Novinky na blogu
Možná jste si všimli, že tady teď dost často dělám různý kejkle s přezdívkama. Jednou je to Verri, podruhé Donutka, potřetí zase kdovíco jinýho...tohle je jenom krátká informačka o tom, že tohle končí. Zkrátka jsem si až moc zvykla na přezdívku Verri, že už mi všechny další přijdou divné. Myslím, že blog budu docela brzo měnit (again...), tam už možná Verri nebudu, ale dokud jsem tady, tak jsem Verri.

Doufám, že to dává trochu smysl...a jestli ne...no, zkrátka zůstávám při starém! xD
Vaše Dementka Verri
...a už je to tady zase T.T

Recenze: Přebyteční

3. července 2014 v 14:08 | Verri |  Recenze
Originální název: The Declaration
Počet stran: 255
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2007
Přečteno na přelomu června a července, z knihovny.

V roce 2140 jsou jen dvě možnosti: být Vyvolený nebo Přebytečný. Vybrat si nemůžete, váš osud je napsaný. Zatímco Vyvolení mají díky lékům právo na nesmrtelnost, Přebyteční jim jako méně hodnotní občané pouze slouží. Patnáctiletá Anna s Petrem svůj osud Přebytečných odmítají, a pokusí se mu proto postavit. Podaří se jim to?
Flag Counter
FLAGcounter od 15.11.2013