Květen 2014

Nový design: Bubble Spray

31. května 2014 v 20:54 | +Donutka Verri+ |  Designy blogu
Dobroš, zase tak nový není, ale mám nějakou línou náladu a když ono tamten byl celkem super...jenom, a už se zase opakuju, Winx mě zkrátka omrzely. Navíc jsem se konečně prokousala první sérií Sailor Moon, yay! (Vlezlo mi do toho sledování jiných seriálů :D) No, a moje nejoblíbenější sailorka je Sailor Mercury. Takže tak. Recenzi na první sérii se budu snažit přidat co nejdříve. Jen takhle na okraj vám řeknu, že Sailor Moon doporučuju shlédnout. (Ale bacha na japonskej opening, hodně těžko se dostává z hlavy, a napsat s ním písemku na jedničku je skoro nemožné :D)

...počkat, já zase nebudu mít svůj superdlouhý proslov?
...ještě jedno počkat, tohle už je dneska vážně druhý článek?
...zázraky se asi fakt dějí.

JMÉNO: Bubble Spray
POŘADÍ: 25.
VYROBENO: V Photoshopu
SPOKOJENOST: 100 %
ZDROJE: Brushe - redheadstock, psycho--princess, PNG - hier :3
NÁHLED:

To nemyslíte vážně, že ne?

31. května 2014 v 15:21 | +Donutka Verri+ |  Moje kecy
Nikdy jsem takovýhle článek napsat nechtěla, i když mě tohle štvalo už dost dlouho, ale teď prostě musím. Sice vím, že nejspíš budu nespravedlivá a tak, ale někdo už tohle udělat musel. Fakt mě štve, co se tady děje, a nikdo nad tím nehne brvou. Pohár přetekl. O čem mluvím?

O našem českém Winx fandomu. (Říkám si, jak jsem ráda, že už se do něj zas tak nepočítám, protože se na Winx koukám už jen ze zvědavosti, setrvačnosti a zvyku.)
Na chvíli se zase podívám do minulosti, bylo tu spoustu skvělých blogů a stránek, které stály za to. Většina z nich už dnes neexistuje nebo je nečinná. Od chvíle, co dává Winx Barrandov, popularita toho seriálu u nás vzrostla, což se projevilo i na počtu blogů. No, musím uznat, že jsem jedna z těch, kdo s blogováním začal taky až v "Barrandovské Winx éře", ale to teď nechám stranou, protože nic z toho, o čem teď mluvím, nedělám. Objevily se blogy, které byly skvělé a originální, s fanfikcemi a příběhy, popřípadě prostě přidávaly zajímavé věci. A pak tu byly - a bohužel pořád jsou, a zdá se mi, že je jich víc - takové ty blogy, které kopírují a nemají téměř nic svého. Totéž platí i o spoustě facebookových účtů a stránkách. Jejich majitelé sice umí s Paint Tool SAI, ale místo toho, aby kreslili svoje věci, jenom přebarvují oficiální obrázky a screenshoty. Vždycky, když něco takového vidím, si říkám: "A vy si fakt myslíte, že tohle je nějaké umění? Můžete z toho vůbec mít radost?" No dobře, ale jsou to oficiální obrázky, dalo by se to ještě trochu chápat. (Nějaká moje část to navzdory tomu, že to nechci, pořád chápe. Oh well.)
Horší je to, když narazím na přebarvený fanart nebo OC. Od chvíle, co jsem na Deviantartu aktivní, mi to pije krev. Vezměte si už jenom to, že někdo ve svém volném čase kreslí něco hezkého, a pak se najde nějaká taková s prominutím mrcha, která si to stáhne z Googlu, přebarví a pak se tím chlubí. A lidé jí to ještě chválí. Pozor, radši ani neříkejte, že to kopíruje, nebo po vás vyjede a nakonec ti špatní budete vy.
Když jsme u toho Googlu, hodně lidí si myslí, že co najde na Googlu, nikomu nepatří. Ach jo, jak vůbec může být někdo tak debilní? Google, ač všechno najde, není vševědoucí supertalentovaná bytost, která všechny ty obrázky nakreslila, za vším stojí skuteční lidé, a Google to všechno jenom vyhledává, když si to zadáte!

Tím chci říct, že čím víc nás je, tím víc tahle česká komunita jde do kopru. *velice se přemáhá, aby místo kopru nenapsala sedací část těla*
Přebarvování a ani nepsání zdrojů je věc jedna.
Věc druhá, která mě zaráží a štve ještě mnohem víc, je, že někdo si prostě stáhne z Deviantartu obrázky některého OC klubu a pak mu založí blog, stránku na FB, cokoliv. Při tom totálně pomotá schopnosti OC, celkově jim překope rodiny a všechno...a opět platí, běda, jak jim připomenete, že oni to nevytvořili.
Každý, kdo tohle dělá, je v mých očích trapnej kopírant, kterej chce být nějakým způsobem populární, ale je příliš líný, než aby si tou cestou k vrcholu prošel. A když už to někdo udělal před ním, tak proč se namáhat, prostě stáhne obrázky z Googlu, něco si k tomu vymyslí a hotovo! Jak prosté. Prd. Je to hnusný.

Teď mě ještě napadá, vzpomněla jsem si na jednu konspirační teorii...jestli nás chce někdo ovládnout jako hloupý ovce, pak teda nebude mít moc práce. Už jen když se podívám, jak hloupě a slepě kopíranty někteří obdivují, vážně nejsou o moc chytřejší, než ty ovce. (Počkat...nebo jsou i ty ovce chytřejší?)

Ani se mi nechce omlouvat, jestli jsem někoho urazila, protože velebnosti, všechno tohle přebarvování a kopírování je hnus. Du blejt. (Né, vůbec jsem se nedávno nekoukala na Slunce, seno...)

Infinite Energy - první část: Krůčky k magii

29. května 2014 v 20:52 | Verri
Jak už jsem říkala na Facebooku, je docela pozdě, aby ten aprílovej vtípek zabral...no nevadí, budeme dělat, jakože nikdy nebyl, 'kay? :D

Winx už dávno nejsou to, co bývaly

19. května 2014 v 21:16 | +Donutka Verri+ |  Filmy, knížky, seriály a moje názory na ně
...a neříkejte mi, že jste si toho nevšimli.

Kdysi dávno jsem ráno vstávala a dychtivýma dětskýma očima sledovala dobrodružství pěti úplně obyčejných potrefených holek, které se ovšem během chvilky dokázaly změnit na bojovné a odvážné víly. Věděla jsem, že by bez okolků každému nakopaly zadek. I když mě Winx tenkrát nebavily tolik, jako třeba před třemi lety, už tenkrát mi připadaly perfektní.
Perfektní...ach, ta ironie.

Podělím se s vámi o to, v čem mě tenhle kdysi dávno perfektní seriál zklamal. Bylo toho hodně a věřím, že ve spoustě věcech se shodnu i s vámi.

Zůstanu ještě u slůvka "perfektní". Ano, to pro mě znamenaly první tři série. Neměly nejlepší animaci, našlo by se tam hodně failů, co se jí týče (jako například Aisha bez Enchantix topu ve třetí sérii), ale právě v tom byly kouzelné. Když později Nick překopal první a druhou sérii, už to nemělo takový náboj, něco tomu chybělo. A hlavně to Bloom postavilo do role "té nejlepší" víc než kdy předtím, ale tomu se budu věnovat později.
Po třetí sérii přišel film - paráda. Ukončení jejich studia na Alfee a návrat Sparksu. Bylo proto jasné, že čtvrtá série musí přijít s něčím novým.
A ona přišla. Nevím, možná se mnou souhlasit nebudete, ale podle mě se v téhle sérii Winx chovaly nejdospěleji. Aby ne, bylo jim devatenáct a čerstvě vylezly ze školních lavic. Čtvrtá série byla a je stále moje nejoblíbenější, možná proto, že když jsem se před pár lety k Winx vrátila, věřila jsem na víly a věřila jsem, že každá holka je ve skutečnosti víla. Ta série, řekněme, podporovala moje sny. Teď už je mi skoro patnáct (Sedm měsíců, no a? Se vsákne...) a z víl jsem vyrostla, přesto ji mám stále nejradši.
Druhý film...nezklamal, i když možná měl. Upřímně řečeno, byl totálně mimo mísu. Roxy nikde, Nabu žije...
Jenže to byla až pátá série, která odstartovala cosi, co ve mně pomaloučku polehoučku explodovalo v období září 2013 - únor 2014. Už jsem nedokázala sama sobě nalhávat, že je mám ráda.

Úvaha: Jak si představuji svoji budoucnost

14. května 2014 v 20:00 | +Donutka Verri+ |  Ze školy
Takže, ať máme tenhle proslov z krku - blíží se konec školního roku, konec druhého pololetí, a to vždycky píšeme druhou slohovku. Vloni jsme psali vypravování, z toho jsem dostala jedničku, a aby ne, vždyť to byl jenom trochu přibarvený příběh o tom, jak jsem poprvé spala pod širákem. A já psaní příběhů miluju, to už asi víte (proč bych jinak psala Laru, Next Gen, Cheerix apod?). První letošní slohovka byla popis literární postavy, vybrala jsem si Jess Jordan, a také jsem dostala jedničku. Proč jsem vám ale tyhle práce - které i podle učitelky byly povedené - neukázala? Nebyla příležitost, jednoduše. Teď nás supluje až do konce roku jiná učitelka, a ta nám naše koncepty dovolila vzít domů.
Jak už nadpis napovídá, je to úvaha, a když opominu ty moje uvažování tady na blogu, pak je to úplně první úvaha, kterou jsem kdy psala. Předtím jsme ji moc probrat nestihli, pak naše češtinářka onemocněla a s tou učitelkou, co nás má teď, jsme kromě té slohovky žádnou menší úvahu nepsali. Takže tak. Ona už si to prý četla taky, říkala mi, že je to pěkné, tak snad se jí to bude pozdávat i teď, když jsem přidala odstavec a půl. Ještě se musím přiznat, že odstavec o rodině jsem chtěla úplně vypustit, ale pokud si vybereme tohle téma, musí to tam prý takový odstavec být. Ach jo. Stejně jsem se odchýlila od toho nutného, jak jen to šlo. Tak tady to máte - a opovažte se kopírovat, nebo vás najdu a ušmiknu vám ručičky a nožičky!
Absolutně nechápu, proč jsem jako obrázek, aby to nebylo tak prázdné, vybrala tuhle stoletou ikonku, ale to máte fuk. Enjoy!

Recenze: Hunger Games

7. května 2014 v 23:30 | +Donutka Verri+ |  Recenze
Moje úplně první recenze, nikdy dřív jsem nic takového nezkoušela, tak mě prosím neukamenujte.

Všechno v CČ.


Tak snad?

5. května 2014 v 19:28 | +Donutka Verri+ |  Novinky na blogu
Ahoj lidi, tak mě tu zase máte.
Myslím, že tu rekonstrukci už jsem víceméně dokončila. Opravdu si to jenom myslím, protože už nevím, co ještě přidat, přitom mi tu pořád něco chybí.
Už se mi v hlavě začínají líhnout nápady na články, tak se na to o prázdninách pokusím vrhnout...teda o těch čtyřech dnech volna, co máme od čtvrtka do neděle. Říkám tomu prázdniny. (Moje inteligence opět boduje!)

Možná bych se s vámi mohla podělit, co mě už tak jako napadlo i za příběhy, popřípadě jednodílné povídky. Na Winx fanfikce radši úmyslně zapomínám, protože jsem se začala strašně moc vzdalovat od originálních věcí a to si radši nechám na tvorbu do šuplíku (která by se jednou třeba mohla objevit v knihkupectví, což?). Navíc mě víly teď nějak extra nebaví. (*Podívá se na ikonku Wordu a vzpomene si, co chystá na konec 2. knihy jednoho příběhu, potutelně se usměje a pokračuje ve psaní* btw. tou knihou myslím sérii, jenom už teď tomu, co píšu, neříkám série, ale knihy - chápete, ne? ;))
Trochu víc ale uvažuju o fanfikci o Percym. (Kdo to čekal? :D) Tu si ale taky nechám do zásoby na později. Teď zrovna si šetřím peníze na "Bohové Olympu - Proroctví" a i ty následující díly (koupit si jenom jednu knížku, když vím, že jsou další, blázníte? To by mě museli odvézt do Bohnic!). Asi si to koupím na prázdniny. Jestli všechno půjde, jak si to představuju, pak bych to mohla začít psát v srpnu. Záleží jen na tom, jestli se mnou bude mluvit fantazie, která si odjela na Havaj a nechala mě tady trčet v tunách písemek.
Uhm...jak jsem říkala, na témata týdne bych chtěla zkoušet povídky...vlastně tady krafám o tom, co už jsem vám řekla kdysi dávno před čtrnácti dny.

Ovšem co bych měla zmínit - zrušila jsem Affs. Prostě to beru jako povinnost, kterou stejně nakonec nedodržuju. Proto opět zavedu Oblíbené blogy, kam si dám ty Affs, u kterých zůstat chci, protože na jejich blogy chodím (i když už to tam třeba trochu umřelo), a taky...no prostě oblíbené blogy. Ten výraz musí chápat každý.

Ještě bych se chtěla předem omluvit, až budu psát ty recenze, asi tam nasekám hodně začátečnických chyb a nechtěně budu spoilerovat - na to se připravte, sice spoileruju nerada, ale někde to stejně nevědomky udělám. Bude mi nějakou chvíli trvat, než se to naučím (ale pevně věřím, že ten styl psaní recenze chápu - a když tak si najdu něco svého :)) Do komentářů mi můžete psát, na jaké knížky a filmy byste chtěli recenze. (Co se týče knížek - pokud byste chtěli na nějakou, kterou jsem četla, pak se mrkněte sem, ale já si ráda zajdu do knihovny půjčit nějakou novou)

Myslím, že to je všechno. Alespoň všechno, na co jsem si vzpomněla. Tak zatím adios x)
Flag Counter
FLAGcounter od 15.11.2013