Duben 2014

Rozcestník - Autorka

28. dubna 2014 v 21:37 | Verri
Moje stížnosti na svět, popřípadě jeho vychvalování, výmluvy, proč teď blog funguje tak a onak, pár návodů a historky ze školy.


Rozcestník - Příběhy

28. dubna 2014 v 21:26 | Verri
Tento rozcestník bude aktualizován s každým novým vícedílným příběhem.


(Zatím probíhá jen PJ 100 Theme Challenge)


Rozcestník - Winx Club Fanfikce

28. dubna 2014 v 21:23 | Verri
Příběhy více nebo méně založené na italském seriálu Winx Club.


Nový design: Bloomin' again

27. dubna 2014 v 20:40 | Verri |  Designy blogu
Přechodný design, už mě štvala ta růžová a navíc tu byl ten výroční nastavený dlouho. Tenhle je fakt úplně obyčejný, změním ho, až dodělám rekonstrukci. S tou jsem jen tak mimochodem začala teprve dneska, dřív jsem se k tomu nějak neměla. Byly prázdniny, dostali jsme novou češtinářku (a budeme s ní muset vydržet do konce školního roku, protože ta "naše" prý vážně onemocněla), po asi tak pěti letech jsem měla celkem vysoké horečky, pak tu byl taky ten nutný nesmysl příjmací zkoušky, kterého jsem se už pro jistotu začala bát, i když mě čeká až za rok...a tak. Jsem lenoch. Mimochodem, zase jsem si pokonila matiku. Naštěstí učitel říkal, že průměrovat si známky nemáme, že přihlídne trochu i k tomu, jak děláme úkoly a pracujeme o hodinách. To bych mohla být v klidu, ale stejně si nohy na stůl házet nebudu a trochu pohnu. (Koho by zajímal ten průměr - 1,4. Jo, kvůli tomu tak vyšiluju!)
Ještě k tomu jménu - zvolila jsem ho schválně a na design použila Bloomix proto, že v podstatě mám v plánu, aby blog znovu rozkvetl, protože na začátku tohohle roku spíš uschl. Z části za to mohlo možná moje knihomolství, kterému jsem odstranila zábrany a čtu skoro pořád, z části, že trávit čas na dA mě baví víc než na blogu. No, nevadí, už teď mám v hlavě pár nápadů na články, které mi vydrží minimálně do července.

JMÉNO: Bloomin' again
POŘADÍ: 24.
VYROBENO: V Photoshopu
DOBA VYTVÁŘENÍ: Půl hodiny
SPOKOJENOST: 100 %
CREDITS: Tecna, Aisha Bloomix Fairy Couture PNG shared by WinxClubRUS, for background were used brushes by redheadstock, used font - Augustus (ne, nepřehodila jsem na angličtinu omylem)
NÁHLED:

Když už jsem se tedy dostala k rozebrání te rekonstrukce, ještě vás trochu nechám nahlédnout do nových rubrik. Nevím, jestli budu přidávat další, tohle je pravděpodobně všechno.
Tak si to rozebereme.
Winx Club Fanfikce - tam se schovávají všechny dosud vydané fanfikce a příběhy snad kromě Earthries a Last Songu, které jsem vymazala. Ty FFky tu někde pořád jsou, jen už nemají rubriku.
Jednodílné povídky - je to tak, budu občas psát i jednodílovky. Sem budu dávat jak Winx, tak i všechny další jednodílovky. Ráda bych začala psát na Témata týdne, i to bych zkusila na způsob povídek.
Novinky na blogu - tady se schovává ještě rubrika Designy blogu, prakticky tu najdete všechno o tom, jaké pozastavení zrovna mám, s čím bych ráda začala, s čím končím apod.
Recenze na knížky - asi tomu všichni rozumíte.
Recenze na filmy - taky rozumíte, ne?
Zaujalo mě - sem budu dávat odkazy na články a příběhy, popř. obrázky, návody atd., které mě zaujaly. Asi bych z toho udělala pravidelnou rubriku, do které budu přispívat jednou za týden. Vidím to na pátek.
Kecy vymaštěný puberťačky - všechny moje stížnosti na život, názory a úvahy o různých věcech. Asi sem bude spadat všechno, co se nehodí do žádné z ostatních rubrik.
Ze školy - pamatujete na to moje líčení? Svých školních prací bych sem ráda přidávala víc, taky bych se s vámi podělila o moje obrázky, které v sešitu na finanční gramotnost nemají co dělat (Co takové "OM NOM NOM NOM PIZZA"? To mi k tomu předmětu nějak neštymuje.). A nejen to.
Návody - psaný, možná i videonávody (uvažuju i o komentovaných), různé rady...

Takže tak. Teď mi došlo, že stejně budu rubriky přidávat s každým novým příběhem/fanfikcí. Už radši mlčím. Užijte si příští tři/čtyři dny ve škole. Díky bohům, naše ředitelka dostala rozum a další dva pátky máme volno! A přijdu o moje strašně milované hodiny informatiky a finanční gramotnosti! Tak zdar, už fakt mlčím!

A kdo jste neviděl - moje první speedpaint video.

Jak dál?

17. dubna 2014 v 20:02 | Verri
Varování - hodně písmen!
...hodně zbytečných písmen.

No jo, no jo. Já vím, tak trochu to tady nechávám ležet ladem a jediné, co sem píšu, jsou moje nadávky na to příšerný CGI. Jenomže...já prostě nevím, co jiného bych měla psát. Winx už mě zase pěkně nebaví a jediné, o čem můžu říct, že mám pořád stejně ráda, jsou písničky. Soundtrack páté série si mě dostal, písničky ze šesté série na mě dělají takový pěkný trochu retro dojem. (Já mám starší písničky ráda, takže to je plus.)
Některý věci už mě ale fakt vytáčí. Na starší série se podívat nemůžu, protože si pak řeknu, jaká škoda, že to tak dobře nepokračovalo a parádní den je v čudu (já se naštvu rychle - a s depkama je to ještě rychlejší). A pak taky...už mě zkrátka baví jiné věci.
-Moje nejoblíbenější seriály jsou teď Pretty Little Liars a The Vampire Diaries. A kdybych měla čas, tak by k nim určitě patřilo i Sailor Moon, jenomže na to nějak pořád zapomínám. (Asi tak jako poslední dobou Sims - celej den si říkám, jak si je potom zahraju, a potom se k tomu vůbec nedostanu.)
-Filmy? No, tak hraný rozebírat nebudeme, nebo se dostanu k úvaze, kterej herec je nejhezčí (a protože v tom mám jasno, tak bych se vám vyzpovídala z toho, proč si to myslím), a přejdeme k animákům. Frozen vítězí na celý čáře a to je co říct, protože já na disneyáky nikdy nebyla.
-Knížky? Ty sem ani psát nemusím, protože o Winx knížkách jsem si vždycky myslela, že jsou dětské - narozdíl od W.I.T.C.H. Ty knížky si ráda přečtu i teď, i když witchkovské období mám dávno za sebou. Ale jinak pravda, i tady se něco málo změnilo, přestože to s Winx nemá nic společného. Včera jsem dočetla Percyho Jacksona, což mě dostalo do depresí (viz pár řádků výše - já vám to říkala), protože...nevím proč, ale prostě dostalo. A to se ještě žádný knížce nepovedlo, takže to o něčem svědčí :D Akorát jsem byla překvapená, jak se filmy liší od knížek a docela mě to i naštvalo...třeba takový to s těma morčatama v druhé knížce - užívám ukazovacích zájmen, abych příliš nespoilerovala - by se mi líbilo vidět i jinde než ve svojí fantazii xD
-Pak písničky...jak jsem řekla, Winx soundtracky jsou skvělý, takže tohle nechám ležet.

Takže to bylo takový shrnutí toho, že Winx už prostě snad na žádný frontě u mě nejsou nej. Co mě fakt štve na šesté sérii, je růžová. Pink, pink everywhere. A ještě ten poslední článek na winxclub.com, který byl v podstatě ospravedlňováním, proč jí teď nosí v takové míře. Nah, tohle neberu. Existuje tolik lepších barev. (I když kdyby k tomu pustili mě, za chvíli by si všichni stěžovali na modrou. Živě to vidím.)
A potom je tu spousta dalších věcí, které se mi příčí. I když jsem ráda, že nám po deseti letech seriálu konečně ukázali mámy Tecny a Flory. Kdo nečekal, že Tecnina máma bude mít modré vlasy?

A tak...v takovémhle stavu prostě nemá cenu pokračovat s blogem, který je o Winx. Jenže já se nevzdám a našla jsem i řešení, jak bych tu mohla zůstat. Když jsem se po svojí čtrnáctidenní pauze vrátila, říkala jsem, že o Winx už blog bude jenom z 80 %. A teď je tohle všechno pryč.
Stručně řečeno, protože já bych se zase rozpovídala: Ode dneška je blog v rekonstrukci a poté na něj budu publikovat všechno možný. Recenze na knížky, filmy, popř. seriály, vejžblechty vymaštěný puberťačky, záchvaty náhlé fantazie, pitominky ze slohu, perličky ze školy i života mimo ní, nějaká ta povídka na pokračování, třeba pár tutoriálů, moje úvahy (takže bychom se k Winx stejnak dostali)...mišmaš, měla jsem říct hned. Přemýšlela jsem o nové adrese, ale ne, to neudělám. Slíbila jsem si, že tenhle blog oslaví aspoň druhé narozeniny. A potom se mi to nebude chtít stěhovat.

Pfff, asi už jsem řekla všechno...tak mě nevražděte, holku dementa, jako jsem já, určitě na každém rohu nenajdete. (Sakra, a stejně na tu svojí záležitost stručně pojmenovanou deprese z knížky budu pořád narážet.)

Nálada: Celkem dobře maskovaná blbá nálada...ávé já.
Poslouchá: Soundtrack páté série Winx
Čte: Škola noci - Označená (ale jinak jsem pořád v úplně jiném světě xD)
Sleduje: Tebe...kecám, obrazovku noťasu.
Hraje: Na nervy, a dost dobře. Ne, půjdu si zahrát Sims. Možná.
Pije: Asi tak stoletou kofolu.
Jí: Nic, jsem po večeři c:

3rd movie teaser

16. dubna 2014 v 17:09 | Verri
Moje reakce: Co to ku*** je?!

První screen k novému filmu

14. dubna 2014 v 16:18 | Verri
Mah goodness...
Profackovala jsem se, zeštípala jsem si ruce, šla jsem se opláchnout studenou vodou a vrhla jsem pohled na rozečtený knížky, jestli mi z nich už nehráblo...a potom jsem zjistila, že nemám vidiny. Proč proboha použili to příšerný CGI ze seriálu? Teď se fakt modlím ke všem bohům, aby si z nás jen někdo dělal srandu a my o pár dní později zjistili, že je to jenom fanmade. Please!!!
Zdroj: vk.com/winxclubrus
A to nejblbější na tom je, že oni většinou mají pravdu :(

Infinite Energy - úvod

1. dubna 2014 v 6:00 | Verri
Ahojda!

Ne, tohle není slibovaná fanfikce o Penelope, ta mi jaksi nejde psát. Víceméně byly reakce na skončení Lary negativní (hlavně po druhé sérii), tak co vám nabídnout něco na ten způsob? Co jí dát dceru, ještě většího magora? :D
Flag Counter
FLAGcounter od 15.11.2013